Warsztat: empatia u Edyty Stein, “compassion” u Karen Armstrong

 

Klub „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu zaprasza na warsztat, którego bohaterkami będą dwie myślicielki religijne – Edyta Stein i Karen Armstrong. W trakcie spotkania, analizując teksty obu autorek, poznamy ich spojrzenie na empatię i „compassion” (współodczuwanie).

Warsztat poprowadzi Edward Skubisz, który bada, na ile te pojęcia pomagają w dialogu międzyreligijnym oraz w dialogu między religią, kulturą i edukacją.

Autor warsztatu działa w praktykach: „Charta Compassion” (https://charterforcompassion.org/charter), „Vreedzame School” w Holandii (https://vreedzaam.net/) i „Citizens’s Assembly” w Irlandii (https://www.citizensassembly.ie/en/).

________________________________________________
Edward Boudewijn Skubisz – r. 1950 w holenderskiej Bredzie, pracował jako teolog na Katolickim Uniwersytecie Nijmegen oraz jako katecheta, pastor świecki i trener w diecezji utrechckiej – w kościołach protestanckich i katolickich. Od 2004 do 2008 jako pastor z diecezji bredzkiej aktywny we Wrocławiu na rzecz edukacji dialogu. Założyciel Fundacji Dom Pokoju, w której pracował w latach 2005-2016. Aktualnie współpracuje z fundacją Anne Frank (Amsterdam) oraz z Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Członek Klubu „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu. Zajmuje się dziedzictwem i aktualizacją prac czworga wrocławskich teologów – Dietricha Bonhoeffera, Edyty Stein, Benno Jacoba i Kathariny Staritz.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!