Warszawski Klub “na kwarantannie”

Warszawski “Klub na kwarantannie” co tydzień gromadzi się wokół wybranego tematu. Spotkania mają już swoich stałych uczestników, ale w zależności od tematu pojawiają się nowi klubowicze lub goście z innych klubów.

W druga sobotę maja rozmawialiśmy z Anną Łapińską o empatii. W związku z tym tematem każdy z nas ma swoje przemyślenia, obserwacje i doświadczenia, ale mogliśmy je skonfrontować z wieloma merytorycznymi informacjami, badaniami oraz programami, między innymi z “babywatchingiem”, unikalną metodą uczenia empatii.

Potem odbył się wieczór, którego bohaterem był Marc Chagall: “Witebsk – Paryż – Moguncja – Nicea”. O tym wielkim malarzu opowiadali nam Julita Jaśkiewicz-Macek i Andrzej Kozak, którzy  przedstawili dwuczęściową prezentację obejmującą ciekawe szczegóły z dzieciństwa i twórczą drogę artysty. Zobaczyliśmy również pokaz slajdów ze zbiorów muzeum w Nicei.


Na jednym ze spotkań słuchaliśmy opowiadania dla dzieci, zainspirowanego dzieciństwem autorki, spędzonym na wsi. To dało początek wielu wspomnieniom z wakacji związanych z kontaktem z naturą i przyrodą.

Kolejna sobota poświęcona była wspomnieniom z podróży kamperem wokół Morza Śródziemnego. Poznaliśmy słabe i mocne strony takiego podróżowania i zrobiliśmy sobie apetyt na wakacje, za którymi tak wszyscy tęsknimy.


Spotkania potrafią trwać do trzech godzin, gdyż znajdujemy wtedy czas nie tylko na prezentacje, komentarze, myśli i wspomnienia, jakie się przy tej okazji budzą, ale też na to, by podzielić się codziennością upływającego tygodnia – lekturami, problemami i przyjemnościami, jakie nas w ten trudny czas spotykają.

To dobra okazja, by poznać się lepiej i pomyśleć, jak dalej chcemy jako Klub funkcjonować.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!