Posted on: 10 grudnia 2018 Posted by: Joanna Rózga Comments: 0

 

„Kościół służebny wobec pokusy panowanie” – to temat pierwszego spotkania wokół książki „Po co Kościół” ks. Grzegorza Strzelczyka.
Czym jest Kościół? Czy można z niego wyjść? Czy można usprawiedliwiać grzeszność Kościoła? Czym jest sprzeciw wobec Kościoła i czy sam ma prawo do sprzeciwu? Jaki wizerunek Chrystusa dominuje w Kościele, i czy zasadne jest poczucie wyższości tych, którzy za Chrystusem poszli? Czy realizują oni Jego wizje Kościoła i komu przypada w nim rola służebna? Jaki są nasze względem niego oczekiwania? Takie pytanie zadamy sobie po przeczytaniu pierwszych dwóch rozdziałów książki.
Spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 13 grudnia rozpoczniemy o godz. 18:00, godzinę wcześniej niż nasze zwykłe spotkania klubowe, by pierwszą jego część poświęcić na podsumowanie roku 2018, życzenia i stół świąteczny.
Zapraszamy na spotkanie do sali Fundacji Sto Pociech, ul Freta 20/24A (I piętro).

W czasie spotkania odbędzie się zbiórka podarków do świątecznych paczek dla podopiecznych Schroniska dla chorych bezdomnych przy Hospicjum Św. Krzyża, których nasz Klub regularnie wspomaga. Wigilia w Schronisku jest przewidziana na 20 grudnia o godz 12:00. To dobry czas, by je odwiedzić.

comments

Leave a Comment