W poszukiwaniu rozwiązań. Kolejne szkolenie za nami

Trzy dni intensywnej pracy, gorących dyskusji, niekiedy sporów, zazwyczaj jednak zakończonych konstruktywnymi wnioskami. Tak podsumować można miniony weekend w Piwnicy Powszechnej. W krakowskiej siedzibie naszego Stowarzyszenia spotkaliśmy się by pracować nad strukturą i celami ruchu społecznego, jakim są Kluby „TP”.

 

W długo wyczekiwanych warsztatach z budowania strategii organizacji udział wzięły osoby zaangażowane w budowanie międzyklubowego wymiaru naszego ruchu. Byli nimi członkowie biura Stowarzyszenia (w tym przedstawiciele zarządu i rady koordynacyjnej) oraz osoby działające w konkretnych projektach międzyklubowych. Nasz zespół oddaliśmy w możliwie najlepsze ręce – szkolenie przygotowali i poprowadzili Lidia Kuczmierowska i Andrzej Pietrucha z Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich.

Narzędzia zaproponowane przez prowadzących szkolenie pozwoliły nam uporządkować część spraw lub wskazać nam drogę do ich prawidłowego ułożenia. Ukazały jednak także szereg innych problemów i różnic, które wymagają wyjaśnienia. Udało nam się wskazać słabości w naszej strukturze i działaniu.

Dyskusje o tym jak im zaradzić, jak się przeorganizować przeniosły się także na wieczorne spotkania. Jak to zwykle przy okazji warsztatów bywa, udało nam się określić ścieżkę najbliższych działań, wyznaczyć zadania. Tylko od nas zależy, czy do wyznaczonych już celów uda nam się dojść.

Uproszczenie i konsekwencja

Doszliśmy także do wniosku, że szereg naszych procedur, także zapisów statutowych wymaga uproszczenia, gdyż często nie są jasne dla naszych członków. Musimy też zadbać o konsekwencję w działaniu i poprawę komunikacji na wielu poziomach.

Spotkanie zorganizowaliśmy w ramach cyklu szkoleniowego „Chrześcijańscy Liderzy Społeczeństwa Obywatelskiego”, który przygotowujemy wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera.

* * *

PS. Między 9 a 11 września spotkaliśmy się w Piwnicy Powszechnej by zdobywać wiedzę i umiejętności oraz by diagnozować i rozwiązywać problemy naszej organizacji. Po to są szkolenia. Efekty będą rozłożone w czasie, choć niektóre na pewno poznamy niebawem. Jednak, odwołując się do ważnych dla nas słów ks. Adama Bonieckiego nt. naszej działalności, można powiedzieć już dziś, że spotkali się w Krakowie ludzie, którym na istnieniu i rozwoju Klubów “TP” zależy, którzy współtworzą ten ruch angażując swoje serca i umiejętności. Bez tego nie byłoby nic, z nimi może być wszystko.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!