W Lublinie odbyła się debata „Quo vadis, polska szkoło?

24 października 2019 r. w Klubie „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie odbyła się debata „Quo vadis, polska szkoło?” prowadzona przez Agnieszkę Jaczyńską z liceum w Zamościu.

Sama debata składała się z trzech części. W pierwszej części wzięli udział goście z Warszawy: Ewa Juszczak – nauczycielka jęz. polskiego w XXVII LO im. T. Czackiego oraz Bartłomiej Pielak – nauczyciel jęz. hiszpańskiego i wicedyrektor I SLO “Badnarska” (w zastępstwie p. Krystyny Starczewskiej). W drugiej części do dyskusji dołączyli: przedstawicielki lubelskiej oświaty na poziomie podstawowym – Mariola Kuszyk-Bytniewska oraz na poziomie średnim – Barbara Michalec, a także przedstawiciel społeczności uczniowskiej – Filip Jastrzębski. W części trzeciej pojawiły się pytania z sali.

W ostatnich latach edukacja w Polsce przeszła prawdziwą rewolucję, potocznie zwaną reformą. Czy efekty tej reformy w długim okresie okażą się pozytywne? Czy zmiany dokonywane na żywym organizmie, który tworzą nauczyciele, uczniowie i rodzice, wzmocnią ten organizm czy raczej osłabią go na lata? Co można i należy zrobić, żeby zniwelować negatywne skutki odczuwane dzisiaj, zarówno w zakresie organizacji szkoły, jak i programu nauczania?

Jakie odpowiedzi padały na te i inne pytania, mogą Państwo zobaczyć, oglądając pełną relację wideo ze spotkania.
Link do relacji TUTAJ

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”40″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=15]

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!