W kryzysie wrażliwości. O problemie bezdomności

Czy wiemy skąd się biorą i jak trudna jest droga powrotu do życia w społeczeństwie. Czy zawsze jest ona możliwa? Jak im pomagają inni i czy my sami wiemy jak możemy pomóc? Bezdomni. Są wśród nas, ale ich nie zauważamy. Spotkanie „W kryzysie wrażliwości” odbędzie się 14 lutego o godz. 18:00 w sali KIK, przy ulicy Freta 20/24A. 
Często odwracamy głowę, bo nie potrafimy się zachować. Jaka reakcja jest potrzebna i właściwa? Dać pieniądze –  a co jak przepije!; nakarmić – ale ja się spieszę się; porozmawiać – ale o czym?  I najważniejsze pytanie: czy tracimy wrażliwość na los drugiego człowieka, czy tylko go nie rozumiemy?

O tym wszystkim porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, którzy sami, w różny sposób, zaangażowani są w pomoc ludziom w kryzysie bezdomności lub osobom nim zagrożonym. Wśród gości będą:
Emila Wesołowska, pracowniczka socjalna Caritas i Ambulansu z serca – karetki do bezdomnych;
Katarzyna Toeplitz, psycholożka, streetworkerka z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej;
Magdalena Wolnik, dziennikarka, odpowiedzialna za Wspólnotę  Sant’Egidio w Polsce;
Misza Tomaszewski, wychowawca, nauczyciel filozofii, redaktor naczelny Magazynu Kontakt
Paweł Ilecki, antropolog kultury, publicysta, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim – pisze pracę doktorską: „Bezdomność – świadomy wybór czy skutek i konieczność?” w kryzysie bezdomności od ponad 20 lat.
Na miejscu będzie dostępny przewodnik dla bezdomnych wydany przez wspólnotę Sant’Egidio  „Gdzie zjeść, spać, umyć się. 2019”, który daje rozeznanie w możliwościach pomocy na terenie Warszawy oraz numer Magazynu Kontakt „Bezdomność” (zima 2016/2017),  jak i inne wydania magazynu.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!