Ukraino jaka jesteś? Ukraińcy jacy jesteście? – Dyskusja po pokazach filmowych

W dniach od 23 do 28 stycznia w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbędą się pokazy filmowe współczesnego kina ukraińskiego. Klub „Tygodnika Powszechnego” jest współorganizatorem tego wydarzenia.

23.01 godz. 18.00- Donbas, reż. Siergiej Łoznica

24.01 godz.18.00 – Klondike, reż. Maryna Er Horbacz,

25.01. godz. 18.00 – Do Domu, reż. Nariman Alijew |

26.01. godz.18.00 – Atlantyda, reż. Walentyn Wasjanowicz,

27.01 godz. 18.00 – Jestem Femen, reż.: Alain Margot

28.01 godz. 17.00 – Gniazdo Turkawki, reż. Taras Tkaczenko, Moja Babcia Fani Kapłan, reż. Olena Diemjanienko,

https://www.facebook.com/events/476343538022706/476343548022705?active_tab=about

Sześć współczesnych filmów twórców z Ukrainy opowie historie, różne historie.  Mamy nadzieję, że wystarczająco różnorodne, by choć trochę uzyskać odpowiedzi na pytania z tytułu spotkania w zielonogórskim klubie „Tygodnika Powszechnego”.

Czy zastanawiamy się, o czym śpiewamy, gdy już śpiewamy Hej sokoły…? Czy w naszej zbiorowej pamięci są dziś Kresy? A pamięć Wołynia niezabliźniona a wyparta przez aktualną wojnę, gdzie spoczywa? Jesteśmy tacy podobni, na oko nierozróżnialni. Potrzebujemy odwagi, by poznawać traumy własnej historii, wytrwałości, by nie ustępować i nie rezygnować z wysiłków bycia dobrymi sąsiadami

Zapraszamy we wtorek, 31 stycznia 2023 roku  godz. 17 na pierwsze spotkanie klubowe w 2023 roku.

Miejsce: Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

Wstęp wolny

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!