Posted on: 11 lipca 2017 Posted by: Redakcja Comments: 0

Klub „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z prof. Haliną Grzymałą-Moszczyńską, ekspertką z zakresu psychologii religii i psychologii kulturowej z Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, jedną z niewielu polskich naukowców prowadzących w skali międzynarodowej badania na temat akulturacji migrantów oraz roli religii w procesie adaptacji kulturowej uchodźców w Polsce.

W 2015 roku wraz z zespołem psychologów z Uniwersytetu w Uppsali przeprowadzała badania wśród syryjskich uchodźców przebywających w Turcji. Rezultaty wyprawy i wywiad z panią profesor ukazały się między innymi na łamach Wysokich Obcasów.

Wśród zainteresowań naukowych pani profesor znajdują się również doświadczenia religijne, Nowe Ruchy Religijne, a także kliniczna psychologia religii. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych wydawanych w Polsce oraz za granicą. Wykładała między innymi na Uniwersytecie Rochester, Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara oraz na Uniwersytecie w Uppsali.

W trakcie spotkania gość przybliży dziedzinę psychologii kulturowej i psychologii religijności oraz podzieli się wynikami badań i swoimi refleksjami po rozmowach z uchodźcami. Podyskutujemy też o relacji (lub jej braku) między islamem a zjawiskiem terroryzmu.

Z naszym gościem porozmawiają Maria Relewicz i Konrad Stanowicz. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 13 lipca o godz. 18. w Tajnych Kompletach (ul. Przejście Garncarskie 2).

Jedna z niewielu okazji do merytorycznej dyskusji na ten temat i poznania opinii eksperta w dziedzinie. Serdecznie zapraszamy!

comments

Leave a Comment