Tygodnik Poznański

“Tygodnik Poznański” to okazjonalne wydawnictwo, które po raz pierwszy i póki co jedyny ukazało światło dzienne w październiku 2009 r. Wtedy to ks. Adam Boniecki, ówczesny redaktor naczelny “Tygodnika Powszechnego”, przybył do Poznania na specjalne zaproszenie poznańskiego klubu “TP”.

Odbyły się wówczas dwa spotkania z ks. Adamem – dla studentów na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz dla ogółu wieczorem w Teatrze Ósmego Dnia. Poza tym ks. Adam udzielił kilku wywiadów lokalnym mediom oraz wystąpił w Teleskopie – programie informacyjnym oddziału TVP w Poznaniu.

“Tygodnik Poznański” z założenia miał przypominać wyglądem swój krakowski pierwowzór. Być może w przyszłości ukażą się kolejne numery, jednak znów będą to wydawnictwa przy okazji ważniejszego wydarzenia. Najbliższe planowane jest na rok 2012 przy okazji setnej rocznicy urodzin Jerzego Turowicza, legendarnego naczelnego “Tygodnika Powszechnego”.

Z treścią Tygodnika Poznańskiego można zapoznać się klikając w poniższy link:

Tygodnik Poznański, nr 1, 26 października 2009 r.

Tygodnik Poznański, nr 2, 30 marca 2014 r.

Tygodnik Poznański, nr 3, 24 marca 2019 r.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!