Posted on: 3 lutego 2014 Posted by: Redakcja Comments: 0

turowicz_nasz_wspolczesny_plakatAnna Mateja, prof. Anna Wolf-Powęska oraz prof. Piotr Śliwiński będą gośćmi najbliższego spotkania Klub „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu, które poświęcone będzie Jerzemu Turowiczowi.

Okazją do spotkania są wydane niedawno „Pisma wybrane” Jerzego Turowicza (wyboru dokonała Anna Mateja) oraz bezpośrednia bliskość rocznicy śmierci wieloletniego redaktora naczelnego Tygodnika Powszechnego. Rozmawiać będziemy o Jerzym Turowiczu także w kontekście przypadających na ten rok rocznic związanych z ćwierćwieczem wolnej Polski.

Dyskusję, która odbędzie się w restauracji Cafe Misja w Poznaniu poprowadzi dr Pawel Stachowiak.

Spotkanie będzie zarazem inauguracją obchodów związanych z piątą rocznicą powstania Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu. Nasz klub jest drugim, po łódzkim, najstarszym klubem „TP”, a powstawał w lutym i marcu 2009 r. I to właśnie pod koniec następnego miesiąca (26-27 marca) odbędą się główne obchody, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Gośćmi honorowymi będą wówczas abp Henryk Muszyński i ks. Adam Boniecki!

comments

Leave a Comment