Posted on: 4 grudnia 2018 Posted by: Kazimierz Urbańczyk Comments: 0

Dwaj wybitni znawcy dziejów Polski czasu niewoli narodowej i dwudziestolecia międzywojennego, profesorowie Waldemar Łazuga z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Poznaniu i Andrzej Chwalba z Uniwersytet Jagielloński w Krakowie będą rozmawiać o różnicach w mentalności Polaków pochodzących z różnych państw zaborczych podczas debaty zatytułowanej „Trzy światy, jedna Polska. Kraków, Poznań, Warszawa u progu Niepodległej. Co dzieliło Polaków z trzech dzielnic? Jak udało się pokonać dzielące ich różnice? Co z tych różnic pozostało w mentalności współczesnego Polaka?

Te i inne pytania zada uczestnikom debaty dr Paweł Stachowiak z Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu i Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu w czwartek, 13 grudnia o godz. 19 w De Revolutionibus Books & Cafe (ul. Bracka 14, Kraków). Debatę wspólnie organizują Kluby „TP” z Krakowa i Poznania wraz z „Tygodnikiem Powszechnym” i Fundacją Tygodnika Powszechnego oraz De Revolutionibus Books&Cafe.

Debata towarzyszy uroczystości wręczenia dorocznej nagrody imienia profesorów Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego, które odbędzie się następnego dnia.

Współorganizatorami debaty są Kluby „TP” Poznański i Krakowski oraz „Tygodnik Powszechny”, Fundacja Tygodnika Powszechnego i De Revolutionibus books and café, a także portal Kultura u Podstaw.

comments

Leave a Comment