Posted on: 7 października 2018 Posted by: Redakcja Comments: 0

W tym roku udało nam się wydłużyć klubowy Zjazd do trzech dni. Poniedziałek, a więc ostatni dzień zjazdu, będzie stał pod znakiem warsztatów. Poza podsumowaniem wspólnej lektury, którą była w tym roku książka „Tischner czyta katechizm”, polecamy dwa spotkania, podczas których czytać będziemy teksty Jerzego Turowicza i Stanisława Stommy.

Program warsztatów:

Poniedziałek, 15 października

10.00 Czytamy Stommę z Radosławem Ptaszyńskim

Tekst: Państwo świeckie po chrześcijańsku urządzone, Gazeta Wyborcza, 1991 r.

11.30 Jak Tischner czytał katechizm

13.00 Czytamy Turowicza z Michałem Okońskim

Tekst: Racje polskie, racje żydowskie

Warto zauważyć, że warsztaty poprowadzą znawcy tematu: o tekście Stommy rozmawiać będziemy z jego biografem Radosławem Ptaszyńskim, artykuł Turowicza zaproponował Michał Okoński, który zaczynał pracę w „Tygodniku” za czasów twórcy „TP”, a podsumowanie wspólnej lektury poprowadzi ks. Andrzej Perzyński przy wsparciu przedstawicieli Instytutu Myśli Józefa Tischnera.

Dzięki uprzejmości „Tygodnika Powszechnego” udostępniamy tekst Jerzego Turowicza „Racje polskie, racje żydowskie”.

Z kolei dzięki Wydawnictwu Universitas możemy przekazać Wam tą drogą artykuł „Państwo świeckie po chrześcijańsku urządzone” ” Stanisława Stommy, który ukazał się w 1991 r. na łamach Gazety Wyborczej, a znaleźć go możecie w wydanych przez wspomniane wydawnictwo Pismach Wybranych Stanisława Stommy.

comments

Leave a Comment