Tajemnice Biblii. Spotkanie z dr. Piotrem Walewskim

Będzie to okazja, aby znaleźć odpowiedź na wiele pytań dotyczących Pisma Świętego. Co to znaczy, że Pismo Święte jest natchnione, jak Bóg przekazał swoje słowo? Ile Słowa Bożego jest w Biblii? Jak oddzielić Słowo Boga od jego ludzkiej szaty? Czy Kanon jest dziełem ludzi czy “spadł z Nieba”? Jaki wpływ na kształt kanonu miał Kościół? Od kiedy pisma chrześcijańskie stały się Pismem Świętym? Czy autorzy Ewangelii wiedzieli, że tworzą Pismo Święte? Czy tłumaczenia Pisma Świętego są tak samo natchnione jak teksty oryginalne? Czy jesteśmy pewni, że dzisiejszy tekst jest tożsamy z autografem, który wyszedł spod ręki autora natchnionego? Ile jest historii w Piśmie Świętym?

Na te i inne pytania odpowie nasz gość – dr Piotr Walewski z Uniwersytetu Gdańskiego.

Spotkanie odbędzie się 17 lutego o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 8 ul. Braci Gierymskich nr 1.

 

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!