Szkoła na froncie

Klub ” Tygodnika Powszechnego” z Trójmiasta wspólnie z Fundacją ” Samorządność” im. Lecha Bądkowskiego i Kreatywną Pedagogiką zaprasza w środę, 27 kwietnia 2022 roku o godz.18  do Biblioteki Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu na spotkanie panelowe poświęcone pomocy dzieciom ukraińskim w szkołach. Przybywa ich do polskich szkół coraz więcej. Pojawia się w związku z tym wiele pytań. Nie wiemy bowiem, czy te dzieci zostaną w Polsce na dłużej, czy zamierzają z rodzicami wracać do Ukrainy. Co w takiej sytuacji robić? Ponadto system edukacji ukraińskiej różni się od polskiego systemu. Jaki program zatem realizować? Jak uczyć języka polskiego jako języka obcego? Z jakimi traumami te dzieci muszą się mierzyć i jak im pomóc? To tylko niewielki zestaw pytań i wątpliwości.
Rozmowę poprowadzi dr Agnieszka Tomasik – dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku. Będą w niej uczestniczyły nauczycielki i ekspertki : Joanna Dunajska – SP nr 16 w Gdańsku, Aleksandra Dobke i Agnieszka Litwa- ZSSiMS w Gdańsku, oraz gość specjalny Monika Chabior – zastępca prezydenta Miasta Gdańska do spraw rozwoju społecznego i równego traktowania.
Spotkanie odbędzie się na żywo, dzięki gościnności Biblioteki Manhattan i jej szefowej Magdalenie Litwin. Będzie również transmitowane na żywo na naszym kanale youtube.
Link do transmisji:
https://www.youtube.com/watch?v=ZZUnwDKJPCc
Zapraszamy do wspólnej dyskusji.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!