Świat Turowicza po raz drugi

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERANa początku czerwca w Goszycach odbyło się spotkanie poświęcone pamięci twórcy „Tygodnika Powszechnego”, Jerzego Turowicza. Po zeszłorocznej uroczystości, której tematem przewodnim była poezja, tegorocznym głównym wątkiem spotkania był Rzym, będący ważnym miejscem na mapie Jerzego Turowicza.

O rzymskich pasjach Jerzego Turowicza opowiadali jego rzymscy przyjaciele: Pani Danuta (Duda) Chmielecka-Alovisi profesor fortepianu w Konserwatorium, Elżbieta Jogałła, córka Jerzego Turowicza, będąca w przeszłości m.in. Dyrektorerm Instytutu Polskiego w Rzymie, ks. Adam Boniecki, były redaktor naczelny polskiej edycji L’Osservatore Romano, Pani Dorota Swat, dziennikarka L’Osservatore Romano, Pan Tadeusz Konopka byłego I sekretarza ambasady RP w Rzymie, a także korespondent agencji prasowej ANSA z Warszawy oraz Marek Skwarnicki, wieloletni redaktor „Tygodnika Powszechnego”, który wielokrotnie towarzyszył Turowiczowi w Rzymie.

W drugiej części spotkania, Profesor Marian Stala przeczytał wiersz Czesława Miłosza, „Cafe Greco” będący poetyckim świadectwem jednego z wielu rzymskich spotkań z Turowiczem, a także omówił jego znaczenie dla relacji Poety z jego stałym Czytelnikiem.

W dalszej części spotkania Oficjalna część spotkania zakończyła się koncertem podczas którego krakowscy muzycy Joanna Słowińska i Jarosław Bester zaprezentowali wykonanie wiersza „Cafe Greco” w konwencji poezji śpiewanej, a także wykonali utwory m.in. Jacka Kaczmarskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z wydarzenia. Dziękujemy panu Grzegorzowi Kozakiewiczowi za udostępnienie zdjęć.

[nggallery id=4]


Fot. Grzegorz Kozakiewicz.


Fot. Grzegorz Kozakiewicz


Fot. Grzegorz Kozakiewicz


Fot. Grzegorz Kozakiewicz


Fot. Grzegorz Kozakiewicz


Fot. Grzegorz Kozakiewicz


Fot. Grzegorz Kozakiewicz

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!