Strajk bez szans powodzenia

 

To musi martwić, a nawet porażać. Taktyka przyjęta przez władzę, polegająca na braku jakiejkolwiek reakcji na strajk głodowy młodych lekarzy, mimo tak szerokiego społecznego poparcia dla protestujących i oczekiwań dotyczących reformy ochrony zdrowia w Polsce, będzie oczywiście skuteczna, bo zakłada, jako jeden z rezultatów, tragiczne i nieludzkie zakończenie głodówki. Dziś wiemy już, że w niektórych prawicowych mediach nie ma nawet śladu informacji o fakcie strajku rezydentów. A pan prezydent „na razie” nie zamierza włączać się w sprawę, tylko chowa się za słowny banał, że być może tego nie wyklucza…

Dręczącego znaku zapytania nad przyszłością Polski nie zatrze nawet jakakolwiek obrona znaczenia i wymowy akcji z 7 października „Różaniec do granic”. Łącznie z tą, jaką wygłosił ojciec Maciej Zięba OP w rozmowie z Dominiką Wielowieyską w „Poranku Radia TOK FM” w poniedziałek 16 października.

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!