stare wesprzyj nas

Wspierając Kluby “Tygodnika Powszechnego” pomagasz współtworzyć przestrzeń spotkania i dialogu. Podstawowym celem klubów jest bowiem inicjowanie spotkań, dyskusji i innych inicjatyw, które służyć mają rozmowie. Dlatego Klubowicze angażują się w szereg inicjatyw charytatywnych i proobywatelskich.

Takie inicjatywy potwierdzają sens istnienia i publicystyki “Tygodnika”. Zawsze było naszym założeniem to, by prowokować do myślenia, nie zaś dostawać gotowe odpowiedzi – pisał ks. Adam Boniecki w liście do Klubowiczów krótko po powołaniu Klubu “TP” w Poznaniu.

Inicjujemy spotkania z bezdomnymi (Zupy w Łodzi i Wrocławiu, wsparcie dla domu s. Małgorzaty Chmielewskiej w Medyni Głogowskiej), pomagamy obcokrajowcom (lekcje języka obcego w Rzeszowie), wreszcie kultywujemy Tygodnikową tradycję (publikujemy komentarze Józefy Hennelowej, organizujemy wspomnienia rocznicowe i nie tylko wybitnych ojców założycieli i legend tygodnika, m.in. Hanny Malewskiej, Jerzego Turowicza, Stanisława Stommy, Stefana Kisielewskiego, Krzysztofa Kozłowskiego, Jana Pawła II, Jacka Woźniakowskiego czy Stanisława Lema).

Chcesz wiedzieć więcej o naszej działalności? Kliknij i obejrzyj folder opisujący nasza działalność.

Obecnie zbieramy fundusze na podstawową działalność Stowarzyszenia – naszym celem jest zapewnienie płynnego działania biura Stowarzyszenia, które jest niezbędne do realizacji podstawowych zadań Klubów, a więc prowadzenia spotkań, dyskusji, debat i innych wydarzeń o charakterze charytatywnym, edukacyjnym i kulturalnym. Szukamy także środków, które pozwolą nam finansować inicjatywy kształtujące społeczeństwo obywatelskie, w tym program stypendialny dla osób (także Klubowiczów), które realizują charytatywnie inspirujące projekty obywatelskie (np. wsparcie bezdomnych, bezpłatne lekcje języka polskiego dla obcokrajowców itd).

Możesz nas wspierać poprzez przelewy na konto 49 1750 0012 0000 0000 4104 8457 lub poprzez PayPal (w obu przypadkach zachęcamy do wsparcia w mniejszych kwotach, a regularnego, np. poprzez ustawienie regularnej, comiesięcznej płatności).


Kluby “Tygodnika Powszechnego istnieją od 2007 r., kiedy w czerwcu odbyło się pierwsze spotkanie Klubu “TP” w Łodzi. Jego inicjatorem był ks. prof. Andrzej Perzyński. Ks. Adam Boniecki pisał wtedy w liście do nowych klubowiczów: “Tygodnik Powszechny” wita łódzki klub z radością i zapewnia bliską współpracę. być może zaŁodzią pójdą inni? Poznawajmy się, spotykajmy, dyskutujmy, rozmawiajmy.O Klubach “TP” i Stowarzyszeniu im. Jerzego Turowicza

Życzenie ówczesnego redaktora naczelnego spełniło się – półtora roku później powstał Klub w Poznaniu, następnie na mapie Klubowej pojawiły się Warszawa, Kraków, Berlin, Wrocław i kolejne. Intensywny rozwój Klubów doprowadził do powołania w lutym 2019 r. Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza – współtwórcy i pierwszego redaktora naczelnego. Jednym z kluczowych celów Stowarzyszenia jest prowadzenie wszystkich Klubów “TP” – Ruchu społecznego zataczającego coraz szersze kręgi.

  • 30 Klubów w Polsce i na świecie
  • Ponad 200 spotkań (warsztatów, debat, konferencji) rocznie
  • Setki Członków i tysiące Sympatyków
  • Portal KlubTygodnika.pl
  • Międzyklubowe inicjatywy (zjazd, wycieczka, rekolekcje, wspólne czytanie)

Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza

ul. Tomasza Drobnika 49

60-693 Poznań

REGON: 382566820

NIP: 9721298649

kontakt@klubtygodnika.pl

Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza wpisane jest do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr. 0000771392

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!