Posted on: 17 września 2018 Posted by: Redakcja Comments: 0

Do Ignacego Dudkiewicza, Zuzanny Radzik i Jakuba Wygnańskiego dołącza właśnie Justyna Dąbrowska. W ten sposób znamy już pełny skład panelu „Spotkanie mimo różnic. O wyjściu z kryjówki i dialogu w praktyce”, który odbędzie się drugiego dnia VII Zjazdu Klubów „Tygodnika Powszechnego”, a więc w niedzielę, 14 października o godz. 18.

Dzielenie się własnymi wątpliwościami i doświadczeniami ma w sobie moc prowadzącą do zmiany. Dlatego naszym wyzwaniem będzie nie tylko refleksja, ale próba dokonania diagnozy oraz podjęcie przez uczestników spotkania konkretnych zobowiązań prowadzących do wyjścia z kryjówki „własnych lęków” – pisze Konrad Ciesiołkiewicz, który poprowadzi niedzielne spotkanie, w krótkim wprowadzeniu do dyskusji „Wyjdźmy z kryjówki!”.

Justyna Dąbrowska –psycholog, psychoterapeutka, dziennikarka, założycielka miesięcznika Dziecko i portalu e-dziecko, publikowała m.in. na łamach „Gazety Wyborczej” i „Tygodnika Powszechnego”, 
laureatka ósmej edycji Nagrody im. Barbary Łopieńskiej.

Ignacy Dudkiewicz – jest filozofem, publicystą i dziennikarzem, redaktorem naczelnym Publicystyki w portalu ngo.pl oraz redaktorem działu „Wiara” w Magazynie Kontakt. Jest także członkiem zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Zuzanna Radzik – teolożka, publicystka i blogerka, zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim oraz teologią feministycznym, stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, członkini zarządu fundacji Forum Dialogu. Ostatnio wydała książkę „Emancypantki. Kobiety, które zbudowały Kościół”.

Jakub Wygnański – socjolog, działacz i współtwórca organizacji pozarządowych, uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, prezes zarządu fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Ostatnio otrzymał Nagrodę im. księdza Józefa Tischnera w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących „polski kształt dialogu Kościoła i świata”.

Zapraszamy do sali konferencyjnej Herbewa (ul. Lubelska 29, VI piętro)!

comments