Posted on: 26 stycznia 2018 Posted by: Bożena Ostrowska Comments: 0
Dominika Wielowieyska i ks. Adam Boniecki podczas Zjazdu Klubów „TP” we Wrocławiu, październik 2017 r. / Fot. Adam Walanus

Dominika Wielowieyska będzie gościem spotkania zatytułowanego „Media i polityka”,  na które zaprasza Klub „TP” w Zielonej Górze. Widzimy się w czwartek, 15 lutego o godz. 18  w Piekarni Cichej Kobiety.

Porozmawiamy o tym jakie związki łączą media z polityką i politykę z mediami, jakie techniki stosują media aby ich informacje były wiarygodne w ocenie odbiorców, Jak można manipulować informacjami, jak media wpływają na politykę i jak świat polityki kreuje media i co to jest rzetelność dziennikarska.

Dominika Wielowieyska jest absolwentką warszawskiego LO im. Józefa Wybickiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (wydział Wiedzy o Teatrze). Uzyskała też tytuł MBA w Międzynarodowej Szkole Zarządzania. Stypendystka amerykańskiej fundacji The National Forum Foundation (dziś The Freedom House). Wykładała w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie (zagadnienia związane z dziennikarstwem i PR).

Była współzałożycielką i prezeską fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy, stworzonej przez dziennikarzy wielu mediów, a wspomagającej instytucje i ośrodki zajmujące się dziećmi. Obecnie zasiada w radzie fundacji.

Dominika Wielowieyska od 1991 r. pracuje w „Gazecie Wyborczej”. Jest także prezenterką Radia TOK FM, a także współautorką książki „Dekady 1985-1994”, z serii poświęconej historii Polski po II wojnie światowej

W 2014 roku Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

comments

Leave a Comment