Spotkanie formacyjne białostockiego Klubu “Tygodnika Powszechnego”

W bieżącym roku po raz kolejny zapraszamy na spotkanie formacyjne organizowane dla  członków i sympatyków białostockiego Klubu “Tygodnika Powszechnego”. Tym razem chcemy wraz z autorem książki “Z Matką Boską  na rowerze. Podróż do obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia” Panem Wojciechem Koronkiewiczem porozmawiać o ważnych dla naszego regionu i naszej duchowości miejscach kultu religijnego.

Na marcowym spotkaniu naszego klubu proponujemy przybliżenie osoby Pana Wojciecha  Koronkiewicza,  białostockiego  działacza  społecznego, politycznego, kulturalnego. Wojciech Koronkiewicz był też dziennikarzem, nie stronił od aktywności twórczych- od pisania po ścianach do pisania wierszy.

Do dyskusji zainspiruje nas książka o szczególnym podlaskim kolorycie kulturowo-religijnym:  “Z Matką Boską na rowerze. Podróż do obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia”. Każdy, kto chce posmakować naszego Podlasia, niech sięgnie po tę książkę o smaku i zapachu podlaskiej kultury, mentalności, swojskości.

Książka Wojciecha Koronkiewicza ukazała się w ub. roku. Sądzimy, że wieczór spędzony z Autorem, może stać się wspaniałą okazją do wymiany spostrzeżeń, podzielenia się nadziejami i troskami związanymi z życiem w naszym regionie.

Spotkanie odbędzie się 4 marca ( czwartek) o godz. 18 na platformie Teams. Link zostanie umieszczony w dniu spotkania na FB Klubu “TP” w Białymstoku.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!