Wrocław rozmawia o związkach partnerskich

Klub „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu zaprasza do udziału w dyskusji o związkach partnerskich. Temat odbił się szerokim echem, kiedy z końcem stycznia, po burzliwej debacie, Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu wszystkie trzy projekty ustaw mających zalegalizować związki dotychczas nieformalne.

Spór, który wówczas przetoczył się przez media, dotyczył zasadności wprowadzania zmian, ich możliwych przyszłych konsekwencji, zgodności proponowanych projektów ustaw z konstytucją oraz gotowości uznawanego za przywiązane do tradycyjnych wartości polskiego społeczeństwa na przemianę obyczajową. Wymiana zdań nie mogła ominąć łamów „Tygodnika Powszechnego”, które pomieściły różnorodne głosy zarówno argumentujące potrzebę regulacji prawnej związków nieformalnych, jak też sprzeciwiające się nadaniu im statusu prawnego: http://tygodnik.onet.pl/14,951,dyskusja_o_zwiazkach_partnerskich,temat.html.

Wsparciem merytorycznym w dyskusji na forum klubu służył będzie prawnik, mec. Oskar Dereń, który przedstawi aktualną sytuację prawną konkubinatów i omówi zmiany, które wniósłby każdy z przedkładanych projektów. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia, o godzinie 18.30 w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka” (Wrocław, pl. bp. Nankiera 17a). Serdecznie zapraszamy!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!