Wrocław rozmawia o nowym papieżu

Po zaskakującej decyzji Benedykta XVI i okresie sede vacante kardynałowie obecni na konklawe wybrali na Tron Piotrowy kardynała Jose Mario Bergoglio z dalekiej Argentyny. Wybór okazał się niespodzianką, bowiem metropolita Buenos Aires nie był wymieniany wśród kandydatów z największymi szansami na przejęcie sterów Kościoła.

Nowy papież przyjął imię Franciszka i już od początku, podążając śladami swojego patrona, kreśli ramy swojego pontyfikatu jako dalekiego od blichtru a bliskiego drugiemu człowiekowi, zwłaszcza ubogiemu. Pełnego skromności i szacunku dla bliźniego. Już w pierwszych dniach po wyborze Ojciec Święty zdążył zaskarbić sobie sympatię wielu ludzi.

W najbliższy wtorek, 19 marca, w dzień uroczystej inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka, Klub „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu spotyka się, by podyskutować o wyniku konklawe, jego przewidywanych skutkach i osobie nowego biskupa Rzymu. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18.30 w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka” (Wrocław, pl. bp. Nankiera 17a).

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!