Przybliżyć Niemcy – spotkanie z Joachimem Trenknerem

joachim_trenknerZapraszamy na spotkanie z Joachimem Trenknerem, które odbędzie się w ramach cyklu “Ludzie Tygodnika” prowadzonego przez Klub “Tygodnika Powszechnego” w Berlinie. 

 Po majowym spotkaniu z ks. Adamem Bonieckim, Berliński Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza ponownie do rozmowy z kolejną ważną postacią krakowskiego czasopisma. Tym razem gościć będziemy Joachima Trenknera, długoletniego redaktora programu „Kontraste“ Sender Freies Berlin, a od 15 lat berlińskiego korespondenta Tygodnika Powszechnego. Joachim Trenkner opowie o swoich drogach do Polski i do Tygodnika, a także o swojej pracy na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego. Wybrane wydarzenia z jego biografii, uwagi o niemiecko-niemieckiej i polsko-niemieckiej historii najnowszej, wreszcie impresje o berlińskiej metropolii to wątki, które mamy zamiar poruszyć i którymi chcemy zachęcić uczestników spotkania do osobistej rozmowy z naszym Gościem.

Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim i poprowadzi je Paulina Gulińska-Jurgiel, współautorka wywiadu rzeki z Joachimem Trenknerem „Niemieckie lustro”.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Data: 15 listopada 2013 r., godz. 18.00

Miejsce: Biblioteka klasztoru ojców dominikanów/ Dominikanerkloster Sankt Paulus
Oldenburger Str. 46
10551 Berlin

http://www.dominikaner-berlin.de/kloster/willkommen.htm

Dojazd: U9 Turmstr., M27 (przystanek: Oldenburger Str.), M245 (przystanek: Ottostr. lub  Rathaus Tiergarten).

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!