Nowe kluby “TP” w Kanadzie i na Śląsku!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców kanadyjskiej miejscowości London, a także Aglomeracji Śląskiej do przyłączenia się do powstających tam klubów “Tygodnika Powszechnego. Poniżej zamieszczamy zaproszenia oraz szczegółowe informacje o obu klubach. Zachęcamy do przyłączenia się i czynnego udziału w działalności klubowej!

Pierwszy Klub „Tygodnika” za oceanem…

Kanada to jeden z ważniejszych punktów docelowych polskiej emigracji w różnych okresach historycznych. Niewiele jednak osób w Polsce wie, że spore skupisko polonijne znajduje się w London w stanie Ontario, gdzie jesteśmy jedną z największych grup etnicznych. „Tygodnik Powszechny” był tu znany i ceniony od dawna. W miejscowym Klubie Dyskusyjnym gościliśmy w przeszłości kilku redaktorów „Tygodnika”, a Stefan Kisielewski odnalazł tu nawet swojego dowódcę z Kompanii Wrześniowej, płk. Czajkowskiego.

Czas odnowić te piękne tradycje. Zapewne są wsród nas osoby, które chętnie spotkałyby się, aby w duchu Tygodnikowej otwartości podyskutować o różnych problemach z pogranicza wiary i kultury, posłuchać prelekcji zaproszonego gościa lub obejrzeć wartościowy film.

Zainteresowanych taką inicjatywą prosimy o kontakt z Kazimierzem Adamiakiem (telefon: 519-472-4993, e-mail: kadamiak@eng.uwo.ca).

Zachęcamy do kontaktu i współpracy!

…i kolejny w kraju, na Śląsku!

Zapraszamy też wszystkich mieszkańców Aglomeracji Śląskiej zainteresowanych współtworzeniem klubu “Tygodnika Powszechnego na Śląsku do kontaktu z p. Antonim Oktawcem pisząc na adres e-mailowyantoni_oktawiec@go2.pl . Śląsk długo czeka na swój pierwszy klub, mamy nadzieję, że tym razem inicjatywa powołania go w Gliwicach się powiedzie.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!