Mój Tygodnik, czyli co nas połączyło

mój Tygodnik...Klub „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu wraca do korzeni! Podobnie jak na pierwszym spotkaniu – w listopadzie 2012 roku – każdy będzie mógł opowiedzieć o swojej osobistej relacji z krakowskim pismem, dzięki czemu będziemy mogli wzajemnie lepiej się poznać. Jest to szczególnie ważne, ponieważ od tego czasu klub systematycznie poszerza się o nowych członków.

Potrzebę odbycia dyskusji na ten temat zasygnalizował nasz klubowy nestor, prof. Mieczysław Inglot, którego czytelnicza przygoda z „Tygodnikiem” sięga samych początków krakowskiego pisma – roku 1945, kiedy jako nastolatek zetknął się z nim w rodzinnym domu. O swoich późniejszych związkach ze środowiskiem „Tygodnika Powszechnego” opowiadał podczas spotkania w lutym ubiegłego roku: https://www.klubtygodnika.pl/spotkania/3898.

Niewielu czytelników „Tygodnika” poszczycić się może takim stażem, niemniej każda indywidualna relacja warta jest uwagi. Zmieniały się bowiem konteksty epok, które warunkowały zmieniające się role „Tygodnika”, zmieniały się pokolenia redaktorów i czytelników, jednak wciąż żywe jest w nas przekonanie, że wartości przyświecające publicystyce pisma Turowicza, Bonieckiego i Mucharskiego, podzielane przez czytelników, i wreszcie – konstytuujące powstały przed kilku laty ruch klubowy, pozostały w gruncie rzeczy niezmienne.

Różnorodne są nasze doświadczenia z „Tygodnikiem”, motywy, dla których prędzej czy później po niego sięgnęliśmy (i tym chcemy się na najbliższym spotkaniu dzielić), reprezentujemy niemalże pełen przekrój wiekowy społeczeństwa, jednak najpiękniejsze jest to, że potrafimy tworzyć wspólnotę. Wspólnotę wartości, które spotkaliśmy i spotykamy w naszym „Tygodniku”.

Wszystkich chętnych zapraszamy w środę, 16 kwietnia, o godz. 18.30 do Sali Kominkowej Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka” (pl. Bp. Nankiera 17a). Temat dyskusji sprawia, że to spotkanie to doskonały moment na klubową inicjację kolejnych zainteresowanych. W sposób szczególny zaproszenie kierujemy więc do osób nowych!

Będzie także okazja do podzielenia się opiniami na temat ostatnich zmian w „Tygodniku”, przejawiających się między innymi w zmniejszeniu formatu, odświeżeniu winiety i w nowej szacie graficznej pisma.

Uwaga: Dla uczestników spotkania przewidziano niespodziankę!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!