Ks. Boniecki w Londynie!

boniecki-tpO dwóch papieżach: Janie Pawle II i Franciszku, będą mieli okazję porozmawiać z ks. Adamem Bonieckim mieszkańcy Londynu. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 9 marca o godz. 20 w sali pod pod kościołem Parafii pw. NMP Częstochowskiej i św. Kazimierza.

Ks. Boniecki przez wiele lat współpracował najpierw. z kard. Karolem Wojtyłą, który sprowadził go do Krakowa i poniekąd wprowadził do redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Gdy kard. Wojtyła został papieżem, bliskie relacje duchownych nie ustały – Jan Paweł II powierzył ks. Bonieckiemu utworzenie polskiej edycji L’Osservatore Romano. Blisko współpracowali również w kolejnych latach, gdy ks. Boniecki został generałem Zakonu Marianów.

Jako Redaktor Senior „Tygodnika Powszechnego” i znawca Watykanu ks. Boniecki śledzi i komentuje na bieżąco zmiany, jakie wprowadza w Kościele papież Franciszek. Jako baczny obserwator obu pontyfikatów, będzie mógł więc ks. Boniecki podzielić się wieloma spostrzeżeniami i ocenami dotyczącymi wspomnianych papieży.

Poza wieczornym spotkaniem ks. Adam będzie również głosił Słowo Boże podczas następujących Mszy świętych: sobota – godz. 18.00, niedziela, godz: 9, 11, 12.30, 15.30, 19.

Organizatorem spotkania jest Parafia pw. NMP Częstochowskiej i św. Kazimierza w Londynie. Spotkanie poprowadzi Marcin Pera z Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu.

Przypomnijmy, że wikariuszem w tej parafii jest ks. Bartek Rajewski, członek Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!