Ks. Adam Boniecki w Berlinie

Klub “Tygodnika Powszechnego” w Berlinie we współpracy z polsko-niemiecką księgarnią Buchbund zapraszają w piątek, 17 maja na godz. 19 do księgarni na spotkanie autorskie z ks. Adamem Bonieckim MIC, redaktorem-seniorem i wieloletnim redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego” – legendarnego czasopisma katolickiej inteligencji, istniejącego od 1945 r.

Okazją do spotkania jest najnowsza książka ks. Adama Bonieckiego – „Dookoła świata” – zbiór reportaży, które ukazywały się na łamach „Tygodnika Powszechnego” od 1994 r. Książka ta będzie niewątpliwie ważnym, lecz nie jedynym wątkiem rozmowy. Ks. Adam Boniecki za swoje niewygodne, dalekie od czarno-białego osądu rzeczywistości wypowiedzi został w 2011 r. obłożony przez swojego przełożonego nakazem ograniczenia wypowiedzi publicznych dla mediów poza „Tygodnikiem Powszechnym”. Paradoksalnie od tego czasu zaistniał na dobre w polskiej przestrzeni publicznej, a jego nazwisko stało się dla wielu synonimem „kościoła otwartego” w Polsce. Berlin to kolejny przystanek w podróży ks. Bonieckiego, a dla mieszkańców miasta niewątpliwa okazja do spotkania z człowiekiem dialogu ponad granicami. To również możliwość, by – od tego długoletniego naczelnego „L’Osservatore Romano” – usłyszeć komentarz do zmian mających miejsce na Stolicy Piotrowej. W świetle aktualnych wyzwań wydaje się, że mogą mieć one istotny wpływ na kształtowanie się tożsamości chrześcijan w Polsce, Niemczech jak i na całym świecie.

Miejsce spotkania jest wyjątkowe. Polsko-niemiecka księgarnia Buchbund mimo swej krótkiej tradycji zapisała się już na dobre w polskiej topografii Berlina, oferując szeroką paletę książkowych publikacji o Polsce i nieustannie zapraszając do refleksji nad polską literaturą.

Spotkanie będzie moderował polsko-niemiecki dziennikarz i teolog – Thomas Kycia, redaktor rozgłośni RBB i Funkhaus Europa, a także korespondent polskiej sekcji Radia Watykańskiego w Niemczech.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim, z tłumaczeniem symultanicznym na jęz. niemiecki.

Serdecznie zapraszamy!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!