Kim jest dzisiaj feministka – czy istnieje wspólny język kobiet

wspolnyjezyk2_87x125_emailWarszawski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na debatę „Feminizm z prawej, lewej i kobiecej strony”, która odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 18 w klubie Państwomiasto, ul. Andersa 29, Warszawa.

Kim jest dzisiaj feministka – czy istnieje wspólny język kobiet

Czy  kobiety potrafią wspierać się wzajemnie i czego od siebie nawzajem oczekują? Jaki jest ich wspólny interes i jakie mają wspólne cele, niezależnie od tego co je różni i dzieli? Czy istnieje płaszczyzna porozumienia, na której potrafią się różnić nie oceniając?

Na ile zmienił się język kobiet  względem siebie i problemów na które nadal natrafiają?

Czy kobiety czują się w pełni wolne i czy istnieją akceptowalne warunki i ograniczenia tej wolności (w domu, społeczeństwie, pracy, Kościele)?

W debacie „Feminizm z prawej, lewej i kobiecej strony” udział wezmą;

Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania

Małgorzata Fuszara – profesor nauk humanistycznych, prawniczka i socjolożka, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z socjologią polityki, gender studies, socjologią mniejszości etnicznych, kulturowych i społecznych oraz prawa.

Aneta Gawkowska–  doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, wykładowca Instytutu Stosowanych Nauk  Społecznych UW, specjalizująca się w zagadnieniach teologii ciała, nowego feminizmu, i teorii wspólnotowości.

Agnieszka Graff– doktor habilitowana, amerykanistka, publicystka, działaczka ruchu feministycznego i współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 Marca i członkini „Krytyki Politycznej”.

Dominika Kozłowska– doktor filozofii, redaktorka naczelna miesięcznika „Znak”, działaczka katolicka, laureatka tegorocznej Nagrody Allianz w kategorii media.

Zuzanna Radzik– teolożka, dziennikarka, publicystka „Tygodnika Powszechnego”, również moderatorka rozmowy, której książka „Kościół Kobiet” ukaże się wkrótce w wydawnictwie „Krytyka Polityczna”

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!