Byliśmy na spotkaniu z ks.Bonieckim

W poniedziałkowe popołudnie, 6 maja, na otwarte spotkanie z ks. Adamem Bonieckim, zorganizowane w Centrum Edukacyjno-Biznesowym „Nowe Gliwice” przez Klub “Tygodnika Powszechnego” w Gliwicach i Gliwicką Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości, wybrała się aż 6-osobowa grupka przedstawicieli niedawno założonego Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim.

 

– Spotkanie to wywarło na mnie niezapomniane wrażenie – mówi Jan Szuła z Imielina, inicjator i lider KTP w naszym powiecie. – Ksiądz redaktor Adam Boniecki, to człowiek o ogromnej wiedzy i erudycji, a poza tym bardzo miły i serdeczny w bezpośrednich kontaktach. Od razu też, bez żad

nych ceregieli, zgodził na pozowanie do wspólnej fotografii z nami. Szkoda tylko, że nie udało mi się zadać mu pytanie o to, czy można być aż takim optymistą jak patriarcha ekumeniczny Bartłomiej I, który niedawno powiedział, że następne pokolenie ludzi zastanie już Kościół pojednany.

 

Również pozostali uczestnicy tej wyprawy do Gliwic nie kryli swojej fascynacji osobą, wiedzą i sposobem prowadzenia ożywionej dyskusji ze słuchaczami przez ks. Bonieckiego. Leszek Kwit jeszcze przed rozpoczęciem spotkania zdążył nawiązać bezpośredni z nim kontakt, z czego był bardzo dumny i zakupił aż dwie jego książki oraz płytę CD, by uzyskać na nich odpowiednie dedykacje od autora.

Dodajmy, że w spotkaniu tym pod hasłem „Mój Watykan, mój Tygodnik” uczestniczyło aż około 220 osób. – Nam chyba nie uda się zgromadzić tylu słuchaczy, tym niemniej będziemy zabiegać o zorganizowanie spotkania otwartego z ks. Bonieckim jeszcze w tym roku – zwierza się Jan Szuła.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!