Prof. Mieczysław Inglot we Wrocławiu o Tygodniku

Wrocławski Klub “Tygodnika Powszechnego” ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z osobą, która – także w oparciu o własne doświadczenia związane ze środowiskiem “Tygodnika Powszechnego” – opowie o dziejach krakowskiego pisma.

Mieczysław Inglot (ur.1931) – emerytowany profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, historyk literatury, edytor, autor licznych książek i artykułów, czynny uczestnik życia społeczno-kulturalnego Wrocławia a także członek Klubu “Tygodnika Powszechnego”.

Studia polonistyczne kończył na Uniwersytecie Jagiellońskim i to właśnie krakowski epizod związał profesora z pismem z Wiślnej. Już w 1945 roku (czyli w roku jego powstania) zaczął czytać “Tygodnik”. Przyjaźń z Jackiem Susułem i Markiem Skwarnickim miała wpływ na późniejsze (po 1956 roku) osobiste kontakty z redakcją.

Opowieść o relacjach z wyżej wymienionymi, a także z innymi wybitnymi przedstawicielami środowiska, tj. Jerzym Turowiczem, Władysławem Bartoszewskim, Stefanem Kisielewskim czy Bronisławem Mamoniem, będzie z pewnością doskonałym przedsionkiem do przybliżenia historii środowiska, które w ogromnym stopniu wpłynęło na losy powojennej Polski i Kościoła.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki Joanny Podsadeckiej, Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki “Krąg Turowicza”, będącej monografią środowiska “Tygodnika Powszechnego”.

Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 18. we wrocławskiej księgarnio-kawiarni “Tajne Komplety” (ul. Przejście Garncarskie 2). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!