Solidarni z wolontariuszami z granicy polsko-białoruskiej

Oświadczenie Klubów “Tygodnika Powszechnego” w sprawie interwencji Policji w Punkcie Interwencji Kryzysowej warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej

Wyrażamy solidarność i wsparcie dla wszystkich zaangażowanych w działanie Punktu Interwencji Kryzysowej zorganizowanego w pobliżu granicy polsko-białoruskiej przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej, zwłaszcza zaś dla pełniących wczoraj dyżur w punkcie. Cenimy Wasze zaangażowanie na rzecz pomocy ludziom znajdującym się teraz w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Prosimy, byście mimo trudności, dalej realizowali ewangeliczne wezwanie do niesienia pomocy bliźnim, słabszym.

Opierając się o informacje zawarte w oświadczeniu wydanym przez KIK uważamy sposób interwencji Policji za nieprzystający do sytuacji. Kilkunastu funkcjonariuszy uzbrojonych w broń automatyczną, wchodzących ok godz. 21 i przesłuchujących do 5 rano dnia następnego kilkoro wolontariuszy – to w naszym odbiorze działania nieadekwatne, skutkujące podważeniem zaufania do policji i państwa jako takiego. 

W pełni popieramy oczekiwania KIK-u jak najszybszego udzielenia wyjaśnień przez Policję oraz pilnego zwrotu sprzętu wolontariuszom. 

Apelujemy do ludzi polskiego Kościoła, zwłaszcza hierarchów o wyrażenie wsparcia dla tych, którzy dziś na granicy są sumieniem polskiego społeczeństwa. 

Członkowie Klubów “Tygodnika Powszechnego” i Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!