Solidarni z niepełnosprawnymi

We wtorek, 15 lipca o godz.17 w auli klasztoru o.o. Dominikanów w Rzeszowie odbędzie się spotkanie pt. “Solidarni z niepełnosprawnymi”

Uczestnicy spotkania:

s.Małgorzata Chmielewska, prezes Fundacji “Domy Wspólnoty Chleb Życia ”

Agata Pieniążek, pedagog specjalny, neurologopeda, szefowa Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych “Solis Radius”

Teresa Tomaka, przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Sprawnej Inaczej w Trzebownisku. Od 1992 roku prowadzi działalność społecznie. Odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2013 r.

Spotkanie poprowadzi  o. Mirosław Ostrowski OP.

Podczas spotkania chcemy odpowiedzieć na pytanie, czym jest solidarność w ogóle, a w szczególności solidarność  z niepełnosprawnymi , czy tylko pomocą , akcjami charytatywnymi?

Co zrobić, aby solidarność była sposobem myślenia , stylem życia? Jak stworzyć takie warunki , aby życie niepełnosprawnych było pełnowartościowe, aby mieli udział w życiu społecznym, kulturalnym? Jak uwrażliwiać młode pokolenie? Jak zmieniać mentalność i zachęcić szefów firm do zatrudniania oraz  likwidacji barier, np.strefy ciszy? I nowy problem: jak być solidarnym z niepełnosprawnymi w izolacji, podczas pandemii ? Jakie wypracować metody współpracy?

Przed rozpoczęciem planujemy pokaz umiejętności tanecznych dzieci niepełnosprawnych. Zorganizowana zostanie również wystawa ich prac .

20 lipca w Ośrodku w Trzebownisku planujemy warsztaty solidarności w praktyce.

Planujemy wyjazd integracyjny dzieci i dorosłych do ośrodka dzieci niepełnosprawnych i spędzenie z nimi czasu na wspólnych zajęciach. Wspólnie wypracujemy 10 przykazań solidarności. Będzie kurs florystyczny, a być może także inne atrakcje, o czym poinformujemy w raporcie i relacji na fb.

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!