Posted on: 6 lutego 2019 Posted by: Anna Żarnowiecka Comments: 0

Beata i Paweł Pomykalscy są parą w życiu i pracy. Razem podróżują, piszą i fotografują. Na stałe współpracują z kilkoma wydawnictwami, z którymi wydają przewodniki krajoznawcze, głównie po Bałkanach i Włoszech oraz albumy – przede wszystkim o architekturze i ukochanym Górnym Śląsku. Mieszkają w Gliwicach, a ostatnią ich książką są „Sekrety Gliwic” wydane, jako kolejny tom bestsellerowej serii, przez Dom Wydawniczy Księży Młyn. O ciekawych i wartych odwiedzenia miejscach piszą także na swoim blogu http://adventum.com.pl/ oraz powiązanym z nim fanpage’u @Adventum-konkretnie o podróżach www.facebook.com/adventum.blog

„Sekrety Gliwic” to ponad 40 opowieści o ludziach, zjawiskach i wydarzeniach związanych z rodzinnym miastem autorów.
Czy nieustannie zmieniające się Gliwice moją swoje sekrety? Z pewnością tak, bo wiele się działo w niemieckim Gleiwitz, a potem w polskich Gliwicach. Autorzy ujawniają kulisy tych wydarzeń. Z każdą stroną akcja nabiera tempa. Zaledwie młody przedsiębiorca Erwin Weichmann założył elegancki dom handlowy, który stał się ikoną modernizmu, a już na stację wjechał supernowoczesny „Latający Ślązak”.
Na kolejnych stronach ważą się sprawy życia i śmierci. W czasie przedstawienia teatralnego giną dzieci, płonie synagoga, powstają filie obozu Auschwitz-Birkenau. Robi się strasznie, ale jak to bywa w życiu – pozostaje nadzieja. Na scenę wkraczają ludzie wybitni. Doktor Stanisław Bylina walczy o pacjentów chorych na raka. Tadeusz Różewicz zgłębia tajemnicę istnienia, przenikliwie obserwując mieszkańców miasta, a Andrzej Czok i Jerzy Kukuczka, walcząc ze śniegiem, mrozem i wiatrem, zimą zdobywają Dhaulagiri.
Ci niezwykli ludzie, szczególne miejsca i intrygujące wydarzenia tworzą „Sekrety Gliwic”, książkę która zaskakuje i przejmuje.
Na spotkanie z autorami „Sekretów Gliwic” zapraszamy w poniedziałek, 11 lutego o godzinie 18.00 do Gliwickiego Klubu Pracowników Politechniki Śląskiej, przy ul. Banacha 3.

 

comments

Leave a Comment