Same pytania

tu-i-teraz600

Dlaczego w obradach Zgromadzenia Narodowego, jakie odbyły się 14 kwietnia w Poznaniu w uroczystej aurze świętowania 1050. rocznicy chrztu, nie uczestniczyli poprzedni prezydenci wolnej Polski, od Lecha Wałęsy zaczynając? Nie zostali zaproszeni, czy też zrobiono to w taki sposób, by nie zdecydowali się pojawić? Dlaczego nie było premier Hanny Suchockiej, której Kościół polski zawdzięcza podpisanie konkordatu? Te pytania zadawali już dziennikarze i politycy, ale odpowiedzi były pokrętne i spychane na margines.

Czy naprawdę prokurator generalny podjął już decyzję, wyjątkowo wprost kontrowersyjną, o ekshumacji niemal wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej i to nawet bez zgody ich rodzin?

Czy doczekamy się jakiekolwiek echa wstrząsających faktów ujawnionych w tekście „Niewolnicy w Oazie Wilanów” („Gazeta Wyborcza”, 12 kwietnia 2016)? Reżim Korei Północnej, w postaci blisko ośmiuset robotników z tego kraju pracujących na kilku budowach w centrum Polski za równowartość 310 złotych miesięcznie dla każdego z nich, to nie jest coś z czym można się pogodzić.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!