“Sąd nad minioną dekadą” w 10-lecie Klubu “TP” we Wrocławiu

Na najbliższy weekend zaplanowano obchody 10. rocznicy powstania Klubu “Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu. Rozpoczną się w mszą świętą w kościele św. Macieja, następnie odbędzie się debata z udziałem Janiny Ochojskiej, Urszuli Kozioł i ks. prof. Alfreda Wierzbickiego.

Pontyfikat Franciszka, rządy PiS, wojna w Ukrainie… Z okazji 10-lecia Klubu “Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu zapraszamy do udziału w debacie, w trakcie której spróbujemy podsumować najważniejsze wydarzenia minionej dekady – w Polsce, na świecie i w Kościele, których konsekwencje będziemy odczuwali w przyszłości.

Zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęli Janina Ochojska, Urszula Kozioł oraz ks. prof. Alfred Wierzbicki. Spotkanie poprowadzi koordynator Klubu “Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu Konrad Stanowicz. Początek w sobotę, 17 grudnia, o godz. 18. w Klubie PROZA (ul. Przejście Garncarskie 2).

Wcześniej, o godz. 16.30, w kościele św. Macieja (Pl. Nankiera 17a) odprawiona zostanie msza św. w 10-lecie Klubu “Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!