Posted on: 8 września 2017 Posted by: Rafał Pikuła Comments: 0

Warszawski Klub „TP”  zaprasza na spotkanie „Różne oblicza wiary. Islam”, które odbędzie się w czwartek, 14 września o godz. 19:00 w sali KIK przy ul. Freta 20/24A.

Jest to kontynuacja cyklu spotkań, w trakcie których poznajemy inne wyznania i religie.

Naszymi gośćmi będą;

Nedal Abu Tabaq – Mufti Ligi Muzułmańskiej, przewodniczący Muzułmańskiego Stowarzyszenia Kształcenia Kulturalnego.

Urodzony w Arabii Saudyjskiej, z pochodzenia Palestyńczyk. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, na której otrzymał tytuł lekarza. Ukończył studia teologiczno-prawnicze (Shariat) we Francji.

Jako Mufti RP, wydaje oficjalne interpretacje w spawach życia religijnego i prywatnego, w zgodzie z zasadami islamu. Aktywnie uczestniczy w dialogu międzykulturowym i międzyreligijnym, prowadzi szkolenia, publikuje oraz bierze czynny udział  w życiu publicznym

Abdul Jabbar Al-Koubaisy – Dyrektor Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, Prezes Muzułmańskiej Fundacji Pomocy oraz Sekretarz Ligi Muzułmańskiej w RP.

Z pochodzenia Irakijczyk, zamieszkały w Polsce

Organizator i aktywny uczestnikiem dialogu międzyreligijnego oraz życia kulturalnego w Polsce , jeden z inicjatorów  corocznych obchodów Dnia Chrześcijaństwa wśród Muzułmanów w Polsce.

Pomysłodawca i założyciel Centrum Kultury i Dialogu Doha  w Katowicach

Anna Łukjanowicz – Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, pracownik do spraw kultury i edukacji.

Absolwenta, z tytułem magistra, wydziału Współczesna Myśl i Społeczeństwa Muzułmańskie na Uniwersytecie Hamad Bin Khalifa w Katarze oraz studiów bliskowschodnich i zarządzania międzynarodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Stypendystka na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Stambulskiego.

Swoje międzynarodowe doświadczenie pracy w środowiskach wielokulturowych i wieloreligijnych, wykorzystuje w działalności w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej w Warszawie.

comments

Leave a Comment