Posted on: 23 stycznia 2018 Posted by: Joanna Rózga Comments: 0

Spotkanie „Rewolucja w Kościele” inicjuje cykl rozmów w ramach programu formacyjnego zaproponowanego na ostatnim Zjeździe Klubów „TP” przez ks. prof. Andrzeja Perzyńskiego.  Kluby mają pełną dowolność w podejściu do tematu, którym jest wspólne czytanie Tischnera. Wybrany został zbiór rozmów „Tischner czyta Katechizm” (Wydawnictwo Znak).

W warszawskim klubie będą to cztery rozmowy dotyczące czterech działów książki. Na pierwszym spotkaniu gościć będziemy dominikanina, ojca Pawła Gużyńskiego. Znamy go z ciekawych, autorskich interpretacji Biblii, prezentowanych m. in. w internetowej telewizji boska tv, w cyklu Boskie Słowa. Rozważając czytania na kolejne niedziele, o. Paweł odnosi się do współczesnych nam czasów, naszych problemów i poszukiwań. Zachęca tym samym do zaciekawienia się Słowem.
Porozmawiamy o „Rewolucji w Kościele” po Soborze Watykańskim II, opisanej w książce „Tischner czyta Katechizm”, i zastanowimy się, na ile rewolucyjne zapisy w posoborowym Katechizmie Kościoła Katolickiego żyją w obecnym rozumieniu wiary. Zapraszamy 8 lutego godz. 19:00, ul Freta 20/24A , sala KIK (II piętro)

https://www.facebook.com/events/2064914267077696/

comments

Leave a Comment