Posted on: 20 listopada 2014 Posted by: Redakcja Comments: 0

religia_we_wspolczesnym_swiecie_plakat_a4Ks. prof. Andrzej Draguła, dr Cezary Kościelniak oraz ks. dr hab. Mieczysław Polak będą gośćmi najbliższego spotkania Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu zatytułowanego „Religia we współczesnym świecie”, które odbędzie się we wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Cafe Misja.

Podczas spotkania wspólnie z gośćmi i prowadzącym spotkanie Łukaszem Dulębą zastanawiać się będziemy nad tym czym jest dzisiaj religia i jakie jest jej współczesne znaczenie. Czy możliwa jest, jak chce Ronald Dworkin, religia bez Boga? Czy piękno i udane życie możemy uznać za cele i wartości religijnego życia pozbawionego religijnego obrazu Boga?

Chcielibyśmy także dowiedzieć się o miejscu, jakie zajmuje religia w życiu publicznym. Czy neutralne światopoglądowo państwo jest możliwe i chciane, nawet przez ateistów? Co daje religia współczesnym społeczeństwom? Czy agresja i nienawiść z jaką możemy się spotkać ze strony fundamentalistów dominuje w obrazie religii jaką możemy współcześnie spotkać? Czy religia powoduje że my jako obywatele, niezależnie od przekonań jesteśmy lepsi?

comments

Leave a Comment