Posted on: 11 stycznia 2019 Posted by: Monika Mellerowska Comments: 0

Lepszego podsumowania pierwszego roku działalności grudziądzki Klub „Tygodnika Powszechnego” nie mógł sobie wymarzyć. Związany szczególnie – o czym jeszcze napiszę – z ks. Adamem Bonieckim, mógł świętować wspólnie z księdzem święto Objawienia Pańskiego. Forma świętowania także była wyjątkowa, bo spotkaliśmy się przy śniadaniu, co zdarzyło się w klubach po raz pierwszy. Był to wspaniały pomysł księdza Adama, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Niespieszna atmosfera, szczególnie ciepła i spokojna z racji formy i pory dnia sprzyjała wspomnieniom. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą ksiądz Adam Boniecki po święceniach rozpoczął posługę właśnie w grudziądzkim domu zakonnym księży marianów. Przez rok uczył religii ówczesną młodzież grudziądzką. Tym bardziej więc żywe były  wspomnienia, i te przywoływane przez ks. Adama, i te czytane z najnowszej książki ks. Adama Bonieckiego i Anny Goc: „Boniecki. Rozmowy o życiu”.
Przede wszystkim jednak szeroko omówiliśmy działania Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Grudziądzu. Przypomnieliśmy zatem część spotkań z minionego roku oraz omówiliśmy plany na przyszłość. Ksiądz Adam mobilizował nas i umacniał w dalszym trwaniu.

Szczególny gość i świąteczna atmosfera wprowadziły nas wszystkich w dobry nastrój, a Klubowi dodało to spotkanie skrzydeł. Czego dowodem niech będą już przygotowywane kolejne spotkania i rozmowy z gośćmi, których chcemy zaprosić do Klubu w najbliższym czasie. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

comments

Leave a Comment