Przestrzeń Spotkania: Nowy Trydent czy Vaticanum III?

“Bardziej niż duszpasterskiego III Soboru Watykańskiego potrzebujemy dziś mocnego doktrynalnego otwarcia – nowego Trydentu. Od chrześcijaństwa odchodzą na Zachodzie całe masy wiernych. »Nowy Trydent« to teologiczna i duchowa odpowiedź na współczesne lęki postwierzących” – pisze Sebastian Duda w najnowszym numerze “Więzi”.

Mówiąc o potrzebie zmian w Kościele tak wiele czasu poświęcamy konieczności reformy struktury, tymczasem być może warto zajrzeć głębiej, zająć się duchem i doktrynami. Skoro tak trudno jest nam wcielić w życie zasady wprowadzone przez Sobór Watykański II, to może nie ma co myśleć o trzecim, lecz poszukać innych przyczyn jałowienia wiary i odchodzenia od wszelkich wyznań.

O tym porozmawiamy na najbliższej Przestrzeni Spotkania, która już we wtorek, 16 marca o godz. 20.30. Zapraszamy!

Gościem specjalnym spotkania będzie autor wspomnianego tekstu, który znaleźć można tutaj: https://wiez.pl/…/drugi-sobor-trydencki-niezbednie…/…

Dobrym wstępem do spotkania będzie także poniedziałkowa rozmowa Sebastiana Dudy ze Zbigniewem Nosowskim: https://www.facebook.com/events/1066758320814899

W tle grafiki obraz. Autor: Elia Naurizio.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!