Przestrzeń spotkania: czas na polski Katolikentag?

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach “Przestrzeni spotkania” we wtorek, 1 grudnia o godz. 20.30!
 
Obecna sytuacja w Polsce powoduje, że coraz częściej chęć wzięcia odpowiedzialności za Kościół zgłaszają świeccy. Jaka może być ich rola w Kościele katolickim w Polsce? Czy powinniśmy zmierzać do inicjatywy tworzonej na wzór niemieckiego Katolikentagu, a więc dużego spotkania organizowanego przez katolików w Niemczech? A jeśli nie, to czego brakuje laikatowi w Polsce do zwiększenia swojej roli w decydowaniu o losach lokalnego Kościoła?
 
Wtorkowe spotkanie będzie dobrą okazją do podjęcia próby poszukania odpowiedzi na powyższe pytania, a także do zastanowienia się szerzej jaka mogłaby być lub jaka powinna być rola świeckich w Kościele. Czy świeccy mogliby wpływać na wybór biskupów lub np. w większej mierze decydować o losach swojej parafii czy diecezji?
 
Zapraszamy wszystkich do otwartej dyskusji. Przyjdźcie ze swymi pomysłami, pytaniami, wątpliwościami, wszelkimi głosami. Do zobaczenia! 🙂
 
UWAGA! Spotkanie odbywa się w publicznym kanale aplikacji Teams. Jeśli ktoś z Państwa chce mieć stały dostęp do wszystkich opcji (m.in. czatu) prosimy o wcześniejsze przesłanie maila, na którym mają Państwo bądź założą konto w Teams na adres kontakt@klubtygodnika.pl).
 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!