Przestrzeń spotkania: czas na polski Katolikentag?

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach “Przestrzeni spotkania” we wtorek, 1 grudnia o godz. 20.30!
 
Obecna sytuacja w Polsce powoduje, że coraz częściej chęć wzięcia odpowiedzialności za Kościół zgłaszają świeccy. Jaka może być ich rola w Kościele katolickim w Polsce? Czy powinniśmy zmierzać do inicjatywy tworzonej na wzór niemieckiego Katolikentagu, a więc dużego spotkania organizowanego przez katolików w Niemczech? A jeśli nie, to czego brakuje laikatowi w Polsce do zwiększenia swojej roli w decydowaniu o losach lokalnego Kościoła?
 
Wtorkowe spotkanie będzie dobrą okazją do podjęcia próby poszukania odpowiedzi na powyższe pytania, a także do zastanowienia się szerzej jaka mogłaby być lub jaka powinna być rola świeckich w Kościele. Czy świeccy mogliby wpływać na wybór biskupów lub np. w większej mierze decydować o losach swojej parafii czy diecezji?
 
Zapraszamy wszystkich do otwartej dyskusji. Przyjdźcie ze swymi pomysłami, pytaniami, wątpliwościami, wszelkimi głosami. Do zobaczenia! 🙂
 
UWAGA! Spotkanie odbywa się w publicznym kanale aplikacji Teams. Jeśli ktoś z Państwa chce mieć stały dostęp do wszystkich opcji (m.in. czatu) prosimy o wcześniejsze przesłanie maila, na którym mają Państwo bądź założą konto w Teams na adres kontakt@klubtygodnika.pl).
 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!