Portal KlubTygodnika.pl powstał na początku 2009 roku, jako serwis informujący o działaniach Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu. Wspólnie uznaliśmy bowiem, że dla realizacji celów klubu niezbędne jest miejsce, w którym będziemy mogli przekazywać informacje na temat działalności klubowej oraz podejmować różne inicjatywy, które będą wspierać pismo.

Działalność portalu rozpoczęliśmy od opublikowania deklaracji, która stanowiła jednocześnie akt założycielski dla Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu. Utworzyliśmy również dział „Czym jest dla mnie Tygodnik?”, w którym opublikowaliśmy ankietę pod tym samym tytułem. Wziąć w niej udział mogli wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli w dłoniach „TP”. Z odpowiedziami czytelników zapoznać się można na naszym portalu do dziś, a gdyby ktoś chciał dziś odpowiedzieć na to pytanie, swoje przemyślenia może przesłać na adres redakcyjny.

Od początku jednak mieliśmy nadzieję, że portal ów stanie się z czasem miejscem spotkania, wymiany myśli i pomysłów dla wszystkich klubów „Tygodnika Powszechnego”. Dlatego też bardzo szybko zaproponowaliśmy przyłączenie się do serwisu i wspólne redagowanie klubowi łódzkiemu.

Podczas pierwszych spotkań połączonych sił klubowych z redakcją ustaliliśmy, że to właśnie portal KlubTygodnika.pl będzie pierwszym miejscem spotkania i informacji o ruchu klubowym. Dlatego też każdy powstający klub zachęcaliśmy do publikowania informacji na portalu w specjalnie utworzonej dla każdego z klubów zakładce.

Co jakiś czas podejmowaliśmy się różnych inicjatyw redakcyjnych. Utworzyliśmy m.in. specjalne bloki tematyczne poświęcone rocznicy urodzin Stefana Kisielewskiego, rocznicom śmierci ks. Józefa Tischnera i Stanisława Stommy, czy 80-tym urodzinom Krzysztofa Kozłowskiego.  Kluby nie milczały również w obliczu zakazu nałożonego na ks. Adama – stworzyliśmy wówczas blok tematyczny poświęcony dialogowi, w ramach którego m.in. przeprowadziliśmy wywiad z abp. Henrykiem Muszyńskim. Również wówczas po raz pierwszy stało się o nas głośniej, a wszystko za sprawą opublikowanego na portalu klubowym oświadczenia nt. zaistniałej sytuacji.

Kolejne lata przyniosły coraz więcej informacji na portalu klubowym, które napływały z coraz to nowych zakątków Polski i świata. Kolejne kluby do dziś publikują na portalu zapowiedzi i relacje ze spotkań wraz ze zdjęciami, a także najważniejsze informacje powiązane tematycznie z działalnością klubów.

Na portalu nie brakuje też treści, które choć nie są bezpośrednio związane z działalnością klubów, to jednak uważamy za interesujące i ważne głosy w dyskusji. Staramy się pozostać otwarci na sensowne i merytoryczne głosy pojawiające się z różnych stron i wyrażane z szacunkiem dla oponenta.

Doczekaliśmy się również kilku stałych rubryk. Są to „Ewangeliarz niedzielny”, w którym co tydzień nasi autorzy starają się publikować komentarz do niedzielnej Ewangelii. Zespół „Ewangeliarza” złożony jest z klubowiczów z Poznania i Łodzi, aczkolwiek zdarzył się nam i gość specjalny – ks. prof. Andrzej Draguła.

Ponadto na portalu obecne są jeszcze trzy stałe rubryki: „Tu i teraz” – to miejsce, w którym od października 2012 roku swoje cotygodniowe komentarze publikuje Józefa Hennelowa. Natomiast „Echopowiem” to rubryka naszej poznańskiej klubowiczki, Aleksandry Francuz. Autorka poleca w niej najróżniejsze wydarzenia kulturalne. Polecamy również „Klubową Książkę Miesiąca”, czyli dział, w którym staramy się polecić czytelnikom interesujące pozycje książkowe.