Polska według Krzysztofa Kozłowskiego

źródło: Youtube

26 marca mija 5 lat od śmierci Krzysztofa Kozłowskiego, wieloletniego zastępcy redaktora naczelnego “Tygodnika Powszechnego”, ministra spraw wewnętrznych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego i pierwszego szefa Urzędu Ochrony Państwa.

Zapraszamy Państwa w niedzielę, 8 kwietnia do udziału w wydarzeniach, którymi chcemy uczcić pamięć Pana Krzysztofa. Rozpoczniemy o godz. 17 w Centrum Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu (ul. Meiselsa 17), gdzie debatę o wizji Polski według Krzysztofa Kozłowskiego z udziałem Michała Komara, Macieja Kozłowskiego i Andrzeja Romanowskiego poprzedzą materiały filmowe poświęcone Obrazowi Tygodnia (stałej rubryce Tygodnika, przez lata prowadzonej przez Krzysztofa Kozłowskiego) oraz nagrania archiwalne z czasów pracy w redakcji. Spotkanie poprowadzi Andrzej Brzeziecki. 

O godz. 19.30 o. Wiesław Dawidowski odprawi Mszę św. w kaplicy przy Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej (ul. Augustiańska 7) w intencji śp. Krzysztofa Kozłowskiego.

Następnego dnia odbędzie się pierwsza lekcja obywatelska – inicjatywa podjęta przez Kluby “Tygodnika Powszechnego” i Fundację Jerzego Turowicza.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Koordynatorzy
Kazimierz Urbańczyk - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Koordynator
Bożena Urbańczyk - Sekretarz Stowarzyszenia

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!