Posted on: 8 stycznia 2018 Posted by: Rafał Ryszka Comments: 0

Zapraszamy w czwartek, 8 lutego na godz. 18.30 na spotkanie i dyskusję z  referentem lipskiej filii Instytutu Polskiego Panem Berndtem Karwen pt. „Polska-Niemcy. Dialog kultur”. Spotkanie odbędzie się w kawiarence Kirchencafé – Café 3KLANG przy Probsteikirche w Lipsku (Katholisches Propsteipfarramt St. Trinitatis, Nonnenmühlgasse 2, 04107 Leipzig).

Bernd Karwen pracuje od roku 1999 w lipskim Instytucie Polskim i podzieli się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Od wielu lat mówi się o kompetencjach międzykulturowych, o potrzebie dialogu pomiędzy kulturami. Ale jak to się robi w praktyce? Jaki jest zakres takiego dialogu? I jak można być zainspirowanym obcym (na razie) i nieznanym (na razie)? Jak można osiągnąć porozumienie ponad językowymi i kulturowymi granicami, kiedy czasami dialog w obrębie jednej kultury wydaje się działać nie zupełnie poprawnie?

*Bernd Karwen wieloletni pracownik merytoryczny (w obszarach: literatura, historia, polityka) Instytutu Polskiego w Lipsku (aktualnie IP w Berlinie – Filia w Lipsku); niemiecki polonista; przewodniczący stowarzyszenia partnerskiego pomiędzy Lipskiem a Krakowem; zaangażowany w budowanie dobrych relacji między Niemcami a Polską, także na poziomie regionalnym.

comments

Leave a Comment