Polska narracja historyczna – czemu służy?

Polska narracja historyczna – czemu służy? Czy jest tylko dla nas, czy może i jak wpłynąć na stworzenie europejskiej narracji o całej Europie? Czy taka europejska narracja jest w ogóle możliwa i potrzebna? Na spotkanie w Klubie “Tygodnika Powszechnego” w Brukseli zaprosiliśmy Thibault Deleixhe’a i Valentina Behra, którzy podzielą się z nami perspektywą z zewnątrz dzięki swojej współpracy przy projektach próbujących taką szerszą, bardziej europejską narrację budować.

Jak zawsze przy spotkaniach klubu proponujemy przeczytanie tekstów z Tygodnika Powszechnego, które dyskutowanego tematu dotyczą. W tym przypadku jest to przeprowadzony prawie 10 lat temu, ale nadal aktualny, wywiad z Januszem Reiterem i również wówczas opublikowany tekst Michałą Olszewskiego, oraz bardziej współczesny wywiad z prof. Antonim Dudkiem. Przygotowując się do dyskusji warto też przeczytać tekst Tomasza Tokarza o subiektywizmie w konstruowaniu narracji historycznej.

Ale niezależnie od tego, czy znajdziecie czas, aby przeczytać teksty, czy nie, czy chcecie posłuchać tylko gości, czy przyłączyć się do dyskusji, czy jesteście członkami klubu, czy nie, ale chcecie w tym spotkaniu wziąć udział – serdecznie zapraszamy w środę 22 października, godz. 18.o0 do Domu Polski Wschodniej, przy Av. Tervuren 48

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!