Polityka w Tygodniku

W jubileuszowym roku „Tygodnika Powszechnego” spotykaliśmy się z redaktorami i pracownikami redakcji.

W nowym roku żegnamy się z historyczna siedzibą pisma, ale nie z nim samym i nie z ludźmi, którzy je tworzą. Tygodnik rozpoczyna nowe 75- lecie, będzie towarzyszył nam nadal, dlatego kontynuujemy cykl naszych spotkań.

O czym piszą jego autorzy? O wszystkim, co może być dla nas ważne, co powinno nas interesować lub angażować, o czym chcielibyśmy mówić i wiedzieć.

Ostatnio wiele uwagi pochłania polityka i to właśnie od tego tematu zaczniemy cykl rozmów „Tygodnikowe tematy”.

Gdzie na mapie polskich sporów znajdował się, a gdzie jest teraz, „Tygodnik Powszechny”? Jak być dobrym tłumaczem życia publicznego? W jaki sposób pisać o polityce w dobie silnej polaryzacji? Jakie zmiany przyniesie 2021 rok? Czy jesteśmy w stanie odbudować poczucie wspólnoty?

Gośćmi inaugurującego spotkania będą dwaj cenieni komentatorzy polityczni pisma: prof. Jarosław Flis i Andrzej Stankiewicz.

Prof. Jarosław Flis – socjolog, publicysta, komentator polityczny, doktor habilitowany nauk społecznych na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, bloger („Zygzaki władzy”). Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Specjalizuje się w zakresie socjologii polityki, public relations oraz kwestiach związanych z zarządzaniem instytucjami publicznymi.

Red. Andrzej Stankiewicz- dziennikarz Onetu, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, wcześniej związany z redakcjami „Rzeczpospolitej”, „Newsweeka” i „Wprost”. Zdobywca Nagrody Dziennikarskiej Grand Press 2018 za opublikowany w „Tygodniku Powszechnym” artykuł „Państwo prywatnej zemsty. Współautor trzech książek — „Donald Tusk. Droga do władzy”, „Wałęsa. Zdrajca czy bohater?” oraz „Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa”.

Zapraszamy w środę, 24 lutego, godz. 20:00

https://klubtygodnika.my.webex.com/klubtygodnika.my/j.php?MTID=m2bcf6489aaba12aa14ac454867899535

Meeting number:181 934 4309

Password: hJRG3UMTP37 (45743868 from phones and video systems)

Host key: 780466

Rozmowę poprowadzi Konrad Stanowicz

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!