Polecamy

W tym dziale znajdują się informacje o polecanych przez nas inicjatywach, artykułach czy informacjach pojawiających się w świecie. Publikujemy tu m. in. zapowiedzi najnowszych numerów zaprzyjaźnionych wydawnictw, m. in. miesięczników: “Znak” i “Więź”.

Aktualności
Redakcja

Ankieta o członkostwie w Klubowym Stowarzyszeniu

Oddajemy w Wasze ręce bardzo krótką ankietę. Wypełnienie jej zajmie Wam ledwie kilka minut, a Wasze odpowiedzi ułatwią nam podjęcie dalszych decyzji dotyczących działalności Klubów. Dlatego bardzo liczymy na Wasze głosy! 

Czytaj więcej »
Aktualności
Redakcja

Trauma w dobie pandemii – przewodnik

To, jak będziemy przeżywać sytuację traumatyczną, jest uzależnione od tego, czy potrafimy w sobie odnaleźć tzw. poczucie sprawczości. Czy w momencie, w którym wokół dzieje się tak dużo złego, potrafimy znaleźć cząstkę dobra? Czy możemy zrobić coś dobrego dla siebie/bliźniego/dla innych i nie dać się zanurzyć w poczuciu krzywdy i

Czytaj więcej »
Ewangeliarz niedzielny
ks. Bartek Rajewski

Cierpliwość i wyrozumiałość

EWANGELIARZ NIEDZIELNY, 19 lipca 2020 XVI Niedziela zwykła Mt 13,24-43 Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił

Czytaj więcej »
Fot. Andrzej Piechocki
Książki
Andrzej Piechocki

“… jakby drzwi otwierały się w człowieku.”

„Moim ideałem jest pobudzanie do myślenia. Ale żeby ktoś pomyślał, to trzeba go zbudzić.” Według mnie, te słowa ks. Józefa Tischnera*) najpełniej obrazują to, czemu poświęcił swoje życie. Na różne sposoby budził ludzi, a jeśli widział taką potrzebę, to i prowokował. Bezkompromisowy, przekorny, nazywający sprawy po imieniu. Całym sobą był

Czytaj więcej »
Kluby "TP"
Redakcja

De Barbaro i Wrzosek: trauma w dobie pandemii

Prof. Bogdan de Barbaro i Marta Wrzosek będą gośćmi debaty online “Trauma w dobie pandemii”, która odbędzie się w środę, 24 czerwca o godz. 13. Dyskusję poprowadzą Konrad Ciesiołkoewicz i Zuzanna Radzik. UWAGA, na spotkanie obowiązuje rejestracja, szczegóły poniżej.

Czytaj więcej »

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń