Posted on: 1 lipca 2014 Posted by: Redakcja Comments: 0

Pojednanie po zagladzie_webRadio TOK FM  i  Warszawski Klub “Tygodnika Powszechnego” zapraszają na spotkanie “Pojednanie po zagładzie”. Rozmawiać będą Halina Birenbaum, Halina Bortnowska i ks. Wojciech Lemański. Spotkanie odbędzie się w środę, 23 lipca o godz. 17. klubie Państwomiasto przy ul. Andersa 29 w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia TOK FM Anna Wacławik –Orpik. 

Halina Birenbaum – polsko-izraelska  pisarka, tłumaczka, poetka, ocalona z Holocaustu. W czasie II wojny światowej  przebywała w getcie warszawskim, a następnie w obozach na best online casino Majdanku, w Auschwitz-Birkenau, Ravensbruck oraz Neustadt-Glewe. W 1947 roku wyemigrowała do Izraela.

Halina Bortnowska – filozofka, teolożka, publicystka, uczestniczka ruchu ekumenicznego  Od 2007 do 2012 przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a obecnie członkini Rady.

ks. Wojciech Lemański – ksiądz w diecezji warszawsko-praskiej, misjonarz, publicysta, działacz na rzecz upamiętnienia historii Żydów polskich. W latach 2006-2013 proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w  Jasienicy. Autor książki „Z krwi, kości i wiary”.

comments

Leave a Comment