Pobudka, Kościele! – spotkanie z Jarosławem Makowskim

Książka “Pobudka, Kościele!” to pierwsza w Polsce wszechstronna ocena myśli papieża Franciszka. Jej autor, Jarosław Makowski, w niezwykle przystępny i jasny sposób ukazuje nauczanie obecnego papieża. Makowski szczególny nacisk kładzie na kwestie społeczne, które papież często porusza: spór o klimat, troskę o ubogich, otwarcie Kościoła na świat współczesny czy przyjmowanie uchodźców.

Dla Jarosława Makowskiego papież Franciszek to człowiek, który autentycznie chce zmienić swój Kościół. To kapłan, który nim zacznie wymagać od innych, wpierw wymaga od siebie. To biskup, który jest… antyklerykałem. Na kolejnych kartach książki “Pobudka, Kościele!” poznajemy Franciszka-kaznodzieję, który porzuca kościelną nowomowę na rzecz prostych i autentycznych opowieści.

Zdaniem Makowskiego prawdziwa rewolucja papieża Franciszka dokonuje się w sferze języka. Książka “Pobudka, Kościele!” przybliża nowy sposób myślenia, który wraz z Franciszkiem pojawił się w Kościele katolickim oraz śmiały styl przywództwa Następcy Świętego Piotra. Na koniec Makowski stawia nieoczywiste i trudne pytanie: dlaczego polski Kościół ma kłopot z papieżem Franciszkiem i jego przesłaniem?

Klub “Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie, którego gościem będzie autor książki Jarosław Makowski – teolog, filozof, publicysta, aktywista miejski i działacz samorządowy. W przeszłości redaktor “Tygodnika Powszechnego”, dyrektor Instytutu Obywatelskiego, nauczyciel filozofii i wykładowca akademicki. “Pobudka, Kościele!” to jego najnowsza książka; wcześniej wydał między innymi “Kobiety uczą Kościół” czy “Wariacje Tischnerowskie”.

Spotkanie poprowadzi Konrad Stanowicz – koordynator Klubu “Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu, politolog, działacz społeczny, współtwórca Zupy na Wolności. Jest autorem licencjatu o wizerunku medialnym Franciszka; o papieżu pisał też między innymi dla Magazynu “Kontakt” czy do specjalnego wydania “Newsweek Polska” przed pielgrzymką Franciszka do Polski.

Zapraszamy do księgarnio-kawiarni Tajne Komplety we wtorek 3 lipca o godz. 18!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="11" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!