Po 5-leciu Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Bielsku-Białej

Zakończyliśmy spotkania w 5 rocznicę powstania Klubu  w Bielsku-Białej. Wciąż spotykamy się w gronie długoletnich czytelników pisma, ale nasi Goście przyciągają nowych klubowiczów. Tak było i tym razem.

W pierwszym dniu obchodów 5- lecia Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Bielsku-Białej spotkaliśmy się w Willi Sixta z red. Łukaszem Grajewskim- stałym współpracownikiem pisma z Niemiec i laureatem nagród dziennikarskich za reportaże. Była to okazja do rozmowy o dzisiejszej sytuacji w Niemczech, w tym także o problemach Kościoła w tym kraju.

Willa Sixta

Następnego dnia w Punkcie 11 wyświetliliśmy film “Ukos światła” w reż. Wojciecha Szumowskiego. Gościliśmy przedstawicielki producenta- Fundacji Tygodnika Powszechnego- Agnieszkę Iskrę i  Annę Dziurdzikowską. Poruszająca i krzepiąca historia ratowania cmentarzy żydowskich na Podhalu skłoniła do refleksji i opowieści o dawnych sąsiadach.

Były też prezenty i podziękowania dla klubu oraz list od Redakcji i Fundacji Tygodnika.

Bielsko-Biała, 2022-12-03, Pięciolecie Klubu TP w BB

fot. Krzysztof  Grabowski

 

Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy w kawiarni “Perspektywa” w towarzystwie Anny Niżegorodcew z Kongresu Katoliczek i Katolików oraz Marcina Pery -prezesa Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza. Rozmawialiśmy o pracy grup kongresowych i obejrzeliśmy prezentację z Forum kongresu w Łodzi. W rozmowie brali udział również Goście: prof. Ewa Chojecka i pastor dr Marek Uglorz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Miło nam było gościć ponownie w kawiarni “Perspektywa” prowadzonej przez Fundację “Wspólnym Szlakiem”.,wspierającą niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Poniżej link do prezentacji przygotowanej przez Karola Błaszkiewicza.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1eRCDVPwNNkl-eTIUIv5q_PWMIwX0T28k?usp=share_link

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!